TÜRSAB Sertifikası

TÜRSAB’ın açılımı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği’dir ve İngilizcesi Association of Turkish Travel Agencies olarak geçer. 28 Eylül 1972 tarihli 1618 sayılı kanun ile yürürlüğe giren kuruluş, seyahat acentelerinin kuruluşunda itibaren olan tüm iş ve işlemlerindeki yetkili merciidir.

Başvuruya müteakip kısa sürede sonuç alınır. Türkiye turizmine ve ekonomisine katkı sağlamayı amaçlayan TÜRSAB temel olarak seyahat acenteleri özelinde yüksek hizmet kalitesi elde edilmesini sağlamaktadır. Kapsam dahilindeki sektörün gelişmesi, mesleki ilerleyişin hızlanması, olası sorunların efektif şekilde çözülmesi, kamuoyunun bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi gibi görevleri bulunmaktadır.

Başvuru hakkında bilgi almak için Yatırım ve İşletmeler Genel Müdürlüğü internet sitesini ziyaret edebilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlınca başvuru onaylanırsa Tebligat Belgesi ve belirtilen ek evraklar ile birlikte TÜRSAB’a başvurulur.

Kendi işini büyütmek ve kendi hedef-potansiyel kitlesine ulaşmaya çalışmak gibi hedeflere yönelen kurumlar için teşvik başvurusu, teşvik belge toplama aşaması, teşvik kapsamında verilecek hizmetlerin belirlenmesi de dahil tüm süreçler meşakkatli olabilir.

Bu noktada Medcure teşvik danışmanlık olarak yükünüzü hafifletiyoruz. Uzun süredir devlet teşviki kapsamında faaliyet gösterdiğimizden sektörün dinamiklerine, olası problemlerin çözümüne hakimiz. Başvurunun planlanması, süreci takibi ve devlet yardımlarının hesaba yatması da dahil tüm süreçlerde sizlerin yanındayız.

call-icon

Telefon

0549 135 25 00

map-icon

Adres

Ayazağa Mah. Kemerburgaz Cad. Vadi İstanbul Park 7/B Blok No:7 İç Kapı 51 Sarıyer/ İstanbul